Rehabilitace a jiné

Vojtova metoda (též nazývána jako metoda reflexní lokomoce) je soubor cvičebních technik používaných k léčbě tělesných a psychických poruch, objevená MUDr. Václavem Vojtou. Jejím základním principem je fakt, že v centrálním nervovém systému člověka jsou geneticky zakódované vrozené pohybové vzory.

 

- cvičíme několikrát denně doma i v centrum Spirála s mojí fyzioterapeutkou Lenkou Královou

Akupunktura je léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny, během které se do tzv. akupunkturních bodů pacienta nabodávají jehly. Podle tradiční nauky leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi podle této nauky proudí životní energie čchi a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této hypotetické energie a odstraňovat ji. 

 

- chodíme na akupunkturu do Inspirity na Praze 8 v Kobylisích, kde mě moc chválí jak jsem šikovnej a zvládám to lépe než některý dospělý 

Plavání - ve slané vodě společně s dalšími dětmi 

 

- chodím plavat ( teď přes zimu ne až zase na jaře) na kojenecké plavání 

Hipoterapie fyzioterapeutická metoda využívající jako pomůcku speciálně připraveného koně, konkrétně pohyb jeho hřbetu v kroku. Tento pohyb je střídavý, rytmicky a cyklicky se opakuje. Nabízí multisenzorickou aferentní stimulaci, která přímo ovlivní motorické chování klienta aktivací všech úrovní CNS. Výsledkem je facilitace reparačních procesů na úrovni neurofyziologické a psychomotorické. Variabilita využití poloh při respektování posturálních schopností klienta ovlivní posturu, hrubou i jemnou motoriku.

- chodíme na koníky od jara do podzimu jednou týdně 

Masáže, protahování a nafukovací dlahy

 

- doma mě masírují a protahují, neb se mi zkracují šlachy na nožičkách 

- 1-2x denně mám na 30-45 min nafukovací dlahy 

Výživové doplňky

 

lněný olej, olej z pšeničních klíčků, konopný olej s CBD,

- vitamínové sirupy od firmy Just/Nahrin 

- Schusslerovi tkáňové soli Biomineral: Calc Phos, Mag Phos, Selenium 

 

Koupání

večer koupeme na 2x:

1. Koupel, do teplé vody přidáváme 1kg soli s obsahem jódu 

2. Koupel, do teplé vody přidáváme 1kapku oleje z extraktu 31Bylin od JUST

- poté namažeme olejíčkem 
 

Pokud nám chcete finančně pomoci, budeme vděčni za jakoukoli částku. Všem dárcům předem velice děkujeme. Číslo Adámkova transparentního účtu je 2901254365/2010

Neurokineziterapie je účinná metoda autora A.G. Smoljaninova pro děti s dětskou mozkovou obrnou (DMO), organickým poškozením centrálního nervového systému (CNS), mentálním postižením, tělesným postižením, poruchami pohyblivosti a jinými diagnózami.

 

- cvičíme denně doma i v Therapy Centre